Македонија

Јеремиќ од Њујорк: Заев е ѕвезда во ОН

А1он
Вук Јеремиќ, поранешен претседател на генералното Собрание на Обединетите нации, рече дека од балканските лидери само македонскиот премиер, Зоран Заев, им бил интересен на светските
Македонија

Врие во ВМРО-ДПМНЕ, нема место за сите, но Јелена Жугиќ на добитно место

А1он
Актерката Јелена Жугиќ се најде на добитната седма позиција и ќе биде идниот советник на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, дознава А1 он. Екс министерот за
Македонија

ТВ 21: Горан Грујевски имал уште еден идентитет – Владимир Варелов!

А1он
Горан Грујевски кој точно еден месец е во бегство и за кого е издадена меѓународна потерница имал уште еден идентитет – Владимир Варелов, објави ТВ
Македонија

Ефремовски: Не ме злоупотребувај подмолно на Фејсбук за пресметка со Жерновски

А1он
Горан Ефремовски, раководител во секторот за јавни набавки во општина Центар одговара на нападите врз него на социјалните мрежи дека наводно поседува палата во Горно
Македонија

(ВИДЕО) Костов: Пет милиони евра долг во ГОБ, потребни се  нови операциони сали

А1он
Новиот директор на ГОБ  “8 Септември“,  Христијан Костов, на прес конференција информираше  во каква состојба била болницата во моментот на  неговото доаѓање. Тој кажа дека
Македонија

Марјан Рисески осуден за несовесно работење на парична и условна затворска казна

А1он
Основниот суд во Прилеп го осуди градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески со парична казна од 36.900,00 денари. Ристески е осуден поради сторено кривично дело