Железничка несреќа во близина на Минхен, еден загинат најмалку 10 повредени

Од:

Едно лице загина, а најмалку 10 други се повредени во судир на два регионални воза во близина на Минхен, соопшти германската полиција.

Несреќата се случила во Шафтларн, југозападно од главниот град на Баварија. Германскиот весник „Билд“ на својата веб-страница објави дека неколку десетици луѓе се повредени.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Македонка избодена до смрт од сопругот во Германија, сведок бил 8-годишниот син

Катерина Ѓуровски

Напад во германската гимназија: Ученик со нож ги нападнал пријателите

Горан Наумовски

Во Германија не може да се влезе со стариот македонски пасош

Катерина Ѓуровски

32-годишен Македонец убиен во Германија, настрадал во тепачка со Еритрејци

Катерина Ѓуровски

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он