Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

Од:

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала го погоди синоќа регионот на Мртвото Море.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот се почувствува во Израел, северниот дел на Јордан и јужниот дел на Либан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од два километри. Нема извештаи за евентуална штета.

Би можело да ве интересира

Петнаесет европски земји го повикуваат Израел да ги смени плановите за повеќе домови за доселеници

А1он

Абас: Израел е одговорен за смртта на новинарката Абу Алкех

Ана Ололовска

Палестинската управа одби заедничка истрага со Израелците за убиството на новинарката на „Ал Џезира“

Ана Ололовска

На Западниот брег убиена новинарка на Ал Џезира

Катерина Павлова-Николовска

Во 48 земји низ светот иселените Либанци гласаат на парламентарните избори

Ана Ололовска

Израел ги уапси двајцата Палестинци, кои со секири убија тројца Евреи во градот Елад

Ана Ололовска