(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Ајкула напаѓа девојка на Малдиви: Прво кружи околу неа, а потоа ја гризе

Од:

Ајкула изгриза девојка додека пливала на Малдиви, а во меѓувреме се појави и снимка од нападот.

30-годишната Кармен Сервело нуркала во близина на атолот Ваву, кога ненадејно од позади ја каснала ајкула.

На видеото кое беше објавено се гледа како ајкулата прво кружи во водата околу неа, а потоа ненадејно ја напаѓа.

За среќа, раната не била длабока, па успеала веднаш да ја санира на плажа, а потоа на изненадување на многумина повторно отишла на пливање, пишува Дејли Мејл.

Би можело да ве интересира

Жена е тешко повредена во напад на ајкула во Сиднеј

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ

Ајкула нападна жена на плажата Рокавеј во Њујорк: Тешко повредена

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

ВИДЕО: Паника во Шпанија-перки се појавија во водата, сите почнаа да бегаат