Во Словачка се отворени избирачките места за изборите за Европскиот парламент

Од:

Во Словачка се отворени гласачките места за изборите за Европскиот парламент.

Словаците денеска избираат 15 пратеници во Европскиот парламент, а конечните резултати ќе бидат објавени во недела по 23 часот.

Зголемен број полицајци ќе ги следат изборите за Европскиот парламент, јавуваат словачките медиуми.

Би можело да ве интересира

Подгорица оди на вонредни избори

Нацистички ловец во Франција ги советува Евреите да гласаат за екстремната десница

Горан Наумовски

Избори во Велика Британија: Граѓаните одлучуваат кој ќе ја формира нова влада

Горан Наумовски

Утре се изборите во Велика Британија, некои конзервативци веќе го признаа поразот

Франција: До 17 часот гласале 59,39 отсто од гласачите, што е најголема излезност од 1978 година

Левичарските партии во Франција заедно излегуваат на избори против Макрон и Ле Пен