Во Швајцарија 559 жртви од Ковид-19, 21.100 заразени

Од:

Бројот на починати од новиот коронавирус во Швајцарија во последните 24 часа се зголеми за 19 на 559 жртви, соопшти денеска Министерството за здравство на земјата.

Бројот на луѓе позитивни на Ковид-19 се зголеми од 20.278 на 21.100.

Швајцарија досега тестирала повеќе од 158.000 луѓе.

Би можело да ве интересира

Швајцарија организира мировна конференција за Украина на 15 и 16 јуни

Шестмина скијачи исчезнаа на швајцарските Алпи

Катерина Ѓуровски

Во Луцерн: Србин ја убил сопругата која сакала да се разведе од него

Швајцарија изгласа воведување тринаесетта пензија

А1он

Убиен e Иранецот кој држеше заложници во Швајцарија

Горан Наумовски

Србинка во Швајцарија паднала од мост висок 30 метри, уапсени се двајца мажи по потекло од Македонија

Горан Наумовски