Во Швајцарија 540 жртви на коронавирусот, 20.278 заразени

Од:

Бројот на починати од коронавирусот во Швајцарија денеска достигна 540, од 484 колку што беа регистрирани во петокот.

Бројот на луѓе кои се позитивни на вирусот се зголеми од 19.303 на 20.278.

Би можело да ве интересира

Швајцарија организира мировна конференција за Украина на 15 и 16 јуни

Шестмина скијачи исчезнаа на швајцарските Алпи

Катерина Ѓуровски

Во Луцерн: Србин ја убил сопругата која сакала да се разведе од него

Швајцарија изгласа воведување тринаесетта пензија

А1он

Убиен e Иранецот кој држеше заложници во Швајцарија

Горан Наумовски

Србинка во Швајцарија паднала од мост висок 30 метри, уапсени се двајца мажи по потекло од Македонија

Горан Наумовски