Во Британија 18.662 новозаразени, 398 починати

Од:

Велика Британија денеска пријави 18.662 нови случаи на коронавирус и 398 починати.

Британската Влада соопшти дека 141 смртни случаи се вклучени во бројот на починати, што беше изоставено од вкупниот број во саботата поради грешка во обработката.

Според податоците од саботата, регистрирани се 19.875 случаи на коронавирус, додека 341 лице починало.

Во Велика Британија досега се заразени повеќе од 1,5 милиони луѓе, додека 55.024 починаа.

Би можело да ве интересира

Британците повеќе не ја сметаат Германија за сигурен сојузник

Велика Британија: Полицијата нуди 23.000 евра за помош за апсење на напаѓачот од Клепам

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Бурата Иша ја погоди Британија, откажани летови, илјадници домови без струја

Хорор во Англија: Пронајдени четири тела во куќа во Костеси

А1он

Ковачевски: Со законот за рестриктивни мерки ќе бидат опфатени наши ентитети, санкционирани од САД и Британија

А1он

Кое оружје го користеа САД и Велика Британија за да ги нападнат Хутите

А1он