(ВИДЕО) Заврши примирјето: Израел ја напаѓа Газа, убиени две деца

Од:

Најмалку шест Палестинци се убиени утринава за време на напад врз градот Рафах во јужниот дел на Газа, изјави портпаролот на Министерството за здравство на Хамас.

АФП пренесува, цитирајќи го Фадел Наим, лекар во болницата Ал-Ахли, дека две деца загинале во воздушните напади врз градот Газа. Палестинските медиуми известуваат за израелските воени напади на северот и југот на Газа. Израелските одбранбени сили (ИДФ) објавија дека со борбени авиони гаѓаат цели на Хамас во Појасот Газа.

Би можело да ве интересира

САД го блокираа соопштението во кое се обвинува Израел за смртта на повеќе од 100 убиени Палестинци

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Не стивнуваат реакциите за масакрот во Газа: Израел не признава дека пукал на цивилите

Катерина Ѓуровски

Хамас предупредува дека ќе стави крај на преговорите поради смртта на 104 Палестинци

Солзите на маж од Газа кој изгуби 103 членови на семејството во еден ден: За кого да се вратам

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ќе има примирје во Газа за Рамазан најави Бајден

Катерина Ѓуровски

Умре американскиот војник кој се самозапали пред израелската амбасада во Вашингтон

Катерина Ѓуровски