ВИДЕО: Втор голем пожар во индиска медицинска фабрика, повторно гореше објект во државата Махараштра

Од:

Голем пожар избувна денеска во компанијата „Биоцел“ во индискиот град Тане, во државата Махараштра, само еден ден по трагедијата во градот Пуне, во истата држава, каде петмина работници вчера загинаа откако се запали објект на Институтот за серуми.

Компанијата „Биоцел“ е вклучена во зачувување и користење на матични клетки, собрани од плодовата течност при породување.

На местото на инцидентот се испратени пет противпожарни екипи. Засега нема информации за евентуални жртви, ниту е позната причината за пожарот.

Несреќата се случи откако вчера пет лица загинаа во пожар во Институтот за серуми во Пуне, Махараштра. Објектот се наоѓа на само еден километар од објектот „Ковишилд“ за производство на вакцини.

Би можело да ве интересира

Во четири наутро се запалила кујната во затворот Идризово, повреден е вработен

Жарко Настоски

Изгоре камионска приколка со картонска амбалажа во селото Куклиш

Ана Ололовска

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Автобус падна од мост во канал во Индија, се удавија најмалку 40 луѓе

Жарко Настоски

Изгоре штала со неколку грла добиток во скопското Вражале

Жарко Настоски

Истрага за запален автомобил во Сарај, притвор од 30 дена за осомничениот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Гореше куќа во Тафталиџе 2, близу Партизанска

Ландов