ВИДЕО: Во Холандија пронајдена најголемата лабораторија за кокаин

Од:

Холандската полиција ја пронајде најголемата лабораторија за кокаин во земјата.

Во акцијата уапсени се 17 државјани од Колумбија, Турција и Холандија.

Лабораторијата за кокаин била лоцирана во поранешно училиште за јавање коњи во Нијевен, на околу 27 километри од Амстердам.

Полицијата пронајде илјадници литри хемикалии и кокаин.

Шефот на холандската полиција Андре ван Ријн изјави дека ова е најголемата лабораторија за кокаин пронајдена досега.

Тој додаде дека во лабораторијата се произведувале од 150 до 200 килограми кокаин на ден во вредност од околу 9 милиони американски долари.

Би можело да ве интересира

Шпанската полиција заплени повеќе од два тона кокаин

Холандската Влада поднесе колективна оставка

Ана Ололовска

ВИДЕО: При претрес во Синѓелиќ пронајдени 10 килограми марихуана, хашишово масло, пиштол и куршуми

Ана Ололовска

Холандската Влада пред колективна оставка поради лошо управување на државна помош за згрижување деца

Жарко Настоски

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Градоначалничката на Амстердам сака на туристите да им забрани да влегуваат во кафулињата со марихуана

Ана Ололовска