ВИДЕО: Во Холандија пронајдена најголемата лабораторија за кокаин

Од:

Холандската полиција ја пронајде најголемата лабораторија за кокаин во земјата.

Во акцијата уапсени се 17 државјани од Колумбија, Турција и Холандија.

Лабораторијата за кокаин била лоцирана во поранешно училиште за јавање коњи во Нијевен, на околу 27 километри од Амстердам.

Полицијата пронајде илјадници литри хемикалии и кокаин.

Шефот на холандската полиција Андре ван Ријн изјави дека ова е најголемата лабораторија за кокаин пронајдена досега.

Тој додаде дека во лабораторијата се произведувале од 150 до 200 килограми кокаин на ден во вредност од околу 9 милиони американски долари.

Би можело да ве интересира

Поведена истрага против скопјанка за поседување хероин

Ана Ололовска

ВИДЕО: Претреси во Кичево, приведени дилери на дрога

Ана Ололовска

Тетовското обвинителство поведе постапка за дилер на дрога, определен притвор

Ана Ололовска

Четири тони кокаин запленети неделава во Панама, уапсен политичар од владејачката партија

А1он

Претреси во Синѓелиќ, пронајден пиштол и хероин, едно лице приведено

Ана Ололовска

Притвор за четворица дилери на дрога од гостиварско

Ана Ололовска