(ВИДЕО) Во близина на Москва гори Институт, во зградата има луѓе

Од:

Компанија за радио електронска одбранбена индустрија гори во градот Фрјазино во близина на Москва, јавуваат руските медиуми. Густ црн чад се издига од главната зграда на Истражувачкиот институт Платан. Медиумите јавуваат дека внатре имало заробени луѓе.

Петтиот, шестиот, седмиот и осмиот кат се во пламен. Луѓето кои се наведнувале низ прозорците за да дишат исчезнале во густ црн чад, пренесува Маш. Пожарот го гаснат 72 спасувачи и 24 опрема, вклучително и механизми за подигање. Работата ја комплицираат високите температури и густиот чад. Засега нема информации за причините за пожарот и за жртви.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пожар на аеродром во Њујорк, се вклучија алармите, се евакуираат патниците

Осомничениот за нападот во Москва е приведен во Бодрум

Горан Наумовски

Пожар зафатил неколку куќи во струмичко Ново Село, во гаснењето ангажирани и два хеликоптера

Пчелар од струмичко предизвикал пожар, при гаснењето добил изгореници

Пожар во беровската месност Безгашчево

По тринаесет дена пожарот кај Серта е целосно изгаснат