ВИДЕО: Снимка од студио, панична реакција на водителите на земјотресот во Еквадор

Од:

Земјотрес со јачина од 6.9 степени по Рихтер го погоди Еквадор. Според последните информации четири лица ги загубија животите, а најмалку шестмина меѓу кои и дете се повредени.

На социјалните мрежи се повеќе се појавуваат снимки од моментот на земјотресот.

На една од нив се гледа реакцијата на водителите во една телевизиска емисија. На почеток тие се обидуваат да останат мирни, но набрзо едниот бега, вториот најавува пауза за рекалми додека третиот повторува „О мој боже“.

Би можело да ве интересира

Писмо-бомба експлодира во рака на новинар: Сомнителни пратки пристигнале до повеќе луѓе

Горан Наумовски

ВИДЕО: 12 жртви и стотици повредени во земјотресот во Еквадор

ВИДЕО: Најмалку 12 мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Јужна Америка: Луѓето бегаат во паника

Катерина Павлова-Николовска

Најмалку 15 мртви и 21 повреден во бунт во затвор во Еквадор

Умерен земјотрес регистриран во близина на Еквадор

Ана Ололовска