ВИДЕО: Снимка од студио, панична реакција на водителите на земјотресот во Еквадор

Од:

Земјотрес со јачина од 6.9 степени по Рихтер го погоди Еквадор. Според последните информации четири лица ги загубија животите, а најмалку шестмина меѓу кои и дете се повредени.

На социјалните мрежи се повеќе се појавуваат снимки од моментот на земјотресот.

На една од нив се гледа реакцијата на водителите во една телевизиска емисија. На почеток тие се обидуваат да останат мирни, но набрзо едниот бега, вториот најавува пауза за рекалми додека третиот повторува „О мој боже“.

Би можело да ве интересира

Во амбасада на Мексико е уапсен поранешниот потпретседател на Еквадор, Хорхе Глас

Русија би можела да остане без банани

А1он

Политичарка во Еквадор ликвидирана сред бел ден

Горан Наумовски

Еквадор го испраќа „старото руско железо“ во Украина во замена за модерно оружје од САД

ВИДЕО: Брутални снимки од Еквадор, бандите мачат заробени полицајци и војници

Затворениците во Еквадор ослободија 11 вработени во затворот кои беа земени како заложници