(ВИДЕО) Силен земјотрес во Јужна Америка: Луѓето бегаат во паника

Од:

Силен земјотрес го погоди Еквадор. Потресот бил на длабочина од 75 километри со магнитуда од 6,9 степени по Рихтер.

Властите соопштија дека досега се потврдени четворица мртви и повеќе повредени. Оштетени се објекти, а жителите на погодениот регион панично излегоа на улиците.

На социјалните мрежи се појавија снимки од моментите за време и по земјотресот. На видеата се гледа како луѓето панично бегаат надвор од продавниците и другите објекти.

Земјотресот бил почувствуван и во Перу.

Би можело да ве интересира

Писмо-бомба експлодира во рака на новинар: Сомнителни пратки пристигнале до повеќе луѓе

Горан Наумовски

ВИДЕО: 12 жртви и стотици повредени во земјотресот во Еквадор

ВИДЕО: Најмалку 12 мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Снимка од студио, панична реакција на водителите на земјотресот во Еквадор

Катерина Павлова-Николовска

Најмалку 15 мртви и 21 повреден во бунт во затвор во Еквадор

Умерен земјотрес регистриран во близина на Еквадор

Ана Ололовска