ВИДЕО: Се запали платформа за нафта во Мексико, двајца мртви

Од:

Платформата за нафта и гас Pemex гори во Мексиканскиот Залив.

Во експлозијата загинаа двајца работници, а уште 8 се повредени. Едно лице е исчезнато.

Би можело да ве интересира

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Маринец скокна од хеликоптер, падобранот не се отвори

Две лица загинаа во судир меѓу полицијата и демонстрантите во немирите во Мексико

Градоначалник во Мексико e убиен после 15 дена откако беше избран

Поради пожарот итно се евакуирани околу 7.000 жители на Ново Мексико

Ројтерс: Се намалува бројот на илегални преминувања на мексиканско-американската граница

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Се урна балкон во ноќен бар во Мексико, има загинати и повредени

Горан Наумовски