ВИДЕО: Се запали платформа за нафта во Мексико, двајца мртви

Од:

Платформата за нафта и гас Pemex гори во Мексиканскиот Залив.

Во експлозијата загинаа двајца работници, а уште 8 се повредени. Едно лице е исчезнато.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ураган го погоди Мексико, 27 мртви

Катерина Ѓуровски

Најмалку 27 загинати во Мексико по ураганот Отис

ВИДЕО: Се урна покрив за време на миса во Мексико, најмалку деветмина загинати

Катерина Ѓуровски

Во Мексико: Распарчени тела пронајдени на повеќе локации, пораки оставени крај телата

Најмалку осум лица загинаа во поплавите во Мексико, шест во Гватемала

Границата на САД и Мексико е најопасниот премин на светот: Стотици мртви и исчезнати