ВИДЕО: Се урна авион во Унгарија, загинаа татко и син

Од:

Две лица, татко и син загинаа, а четворица се повредени денеска кога авион се урна на аеромитинг во централна Унгарија.

Мал авион за две лица „Тројанац“ се урна, експлодиra[e и двете лица кои бea внатре загинаa, додека тројцата тешко повредени со хеликоптер бea пренесени во болниците во Будимпешта.

Како што информираат од агенцијата МТИ, околностите за несреќата се уште не се познати, а на местото на несреќата се уште се пожарникарите и екипите на брзата помош.

Организаторите ги прекинаа преостанатите настани во рамките на аеромитингот.

Би можело да ве интересира

Испливаа детали за скандалот кој ја принуди унгарската преседателка на оставка

Катерина Ѓуровски

По претседателката Новак, оставка поднесе и унгарска пратеничка

А1он

Сијарто: Унгарија не сака руски имот, тоа е наследство на комунизмот

Орбан: ЕУ ни се заканува со Армагедон

ЕУ подготвува казна за Унгарија

Трагедија во Унгарија: Мајка крвнички си го уби детето

Горан Наумовски