(ВИДЕО) Пукање во Ерусалим, има мртви и ранети, напаѓачите се ликвидирани

Од:

Израелските спасувачки служби соопштија дека имало пукање во Ерусалим во кое е убиена 24-годишна жена.

Би-Би-Си јавува дека осум ранети се префрлени во локалните болници.

Петмина од нив се во тешка состојба, едно лице со телесни повреди, а две лица се полесно повредени.

Министерот за надворешни работи на Израел објави дека се неутрализирани двајцата напаѓачи.

„Јерусалим пост“ објави дека двајца терористи утринава пристигнале во населбата Гиват Шаул на влезот во Западен Ерусалим и почнале да пукаат во цивили кои стоеле на блиската автобуска станица.

Би можело да ве интересира

Можно примерје ако Израел ги прифати условите на Хамас

А1он

Голем дел од Палестинците кои настрадаа во масакрот чекајќи храна се убиени од Израелците

Катерина Ѓуровски

Ирански полковник загина во израелски воздушен напад врз сириски пристанишен град

Бајден: Се надевам на прекин на огнот во Газа до Рамазан

Светските медиуми испратија писмо до израелските власти, меѓу нив BBC, CNN, AFP

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски