ВИДЕО: Полјаците ги разбудија руските дипломати во Варшава со звуци на сирени и пукотници

Од:

Руските дипломати во нивната резиденција во Варшава беа разбудени денеска во шест часот наутро, на првата годишнина од руската инвазија на Украина, од активисти кои свиреа со сирени за воздушни напади, истрели и експлозии.

Тие носеа и транспарент на кој пишуваше: „Русија е терористичка земја“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Украина објави дека собори руски дрон

Путин нареди засилени безбедносни мерки на руската граница

Русија: Ни избегаа седум војници, еден е убиен кога сакаше да се предаде

Горан Наумовски

Шефот на Вагнер му се заканува на Кремљ: Ќе добие шлаканица од народот

Рускиот амбасадор во Британија: Русија сè уште не почнала сериозно да војува во Украина

Русија уништи неколку беспилотни летала кои се упатија кон нафтена рафинерија, соопштија властите

Горан Наумовски