ВИДЕО: Петмина повредени во пожар на железничката станица во Џеда

Од:

Најмалку пет лица се повредени во пожарот што ја зафати железничката станица Харамаин во саудискиот приморски град Џеда, соопшти денеска Службата за цивилна заштита на Саудиска Арабија.

Како што е објавено на Твитер, петмина од повредените се префрлени во болница, а неколку лица примиле помош на местото на настанот.

Железничката станица Харамаин беше отворена во септември минатата година, чини 6,7 милијарди евра и долга е 450 километри. Таа ги поврзува двете најсвети исламски места Мека и Медина со Џеда на Црвеното море.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со канта бензин пали познат скопски ресторан во сред полициски час

А1он

Тројца загинати во пожар во руска болница

А1он

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

А1он

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска

Семејството на новинарот Кашоги им прости на убијците

Ана Ололовска

Изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска