ВИДЕО: Орбан се обиде да ја бакне раката на молдавската претседателка, таа го одби

Од:

Унгарскиот претседател Виктор Орбан во четвртокот учествуваше на самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, а на социјалните мрежи сега се прошири кратко видео на кое се гледа непријатноста што ја доживеа Орбан таму.

Имено, по пристигнувањето, тој во замокот Мими во Булбоака беше примен од претседателката на Молдавија, Маја Санду, чија рака Орбан се обиде да ја бакне. Но таа го одби.

На видеото кое се прошири на мрежите се гледа дека Орбан во тој момент е прилично збунет.

Би можело да ве интересира

Испливаа детали за скандалот кој ја принуди унгарската преседателка на оставка

Катерина Ѓуровски

По претседателката Новак, оставка поднесе и унгарска пратеничка

А1он

Сијарто: Унгарија не сака руски имот, тоа е наследство на комунизмот

Орбан: ЕУ ни се заканува со Армагедон

ЕУ подготвува казна за Унгарија

Трагедија во Унгарија: Мајка крвнички си го уби детето

Горан Наумовски