ВИДЕО: Објавени сателитски снимки од движењето на бурата над Европа

Од:

Моќната бура Киаран ги зафати северозападна Франција и југозападна Англија пред да се прошири во Холандија, Белгија, Германија, Франција и Италија, оставајќи најмалку седум мртви и неколку повредени, соопштија во петокот локалните власти.

Објавени се сателитски снимки од формирањето и движењето на невремето над Европа.

Би можело да ве интересира

Според Индексот на човечки развој Југоисточниот регион на земјава најнеразвиен во цела Европа

(ВИДЕО) Снег ја зафати Србија: Се очекува да наврне до 20 сантиметри, завеан е и автопатот Милош Велики

А1он

Утре и в недела на планинските превои возете внимателно, со зимска опрема и доволно гориво, апелира ЦУК

А1он

Најмалку четири лица загинаа во невремето во САД, илјадници луѓе без струја

Горан Наумовски

EУ стравува од терористички напади, најголемата закана се напаѓачите „волци“

ЦУК: Од силен ветар паднати и оштетени кровови, фасади, дрвја, оштетени автомобили, пожари

Предраг Петровиќ