(ВИДЕО) Нов гаф на Бајден: Одржа говор, па тргна по погрешен правец

Од:

Американскиот претседател Џо Бајден повторно стана „ѕвезда“ на социјалните мрежи. Овој пат на интернет почна да кружи ново видео на кое се гледа како американскиот претседател изгледа малку изгубено по неговиот говор.

dobivaj vesti na viber

Бајден во четвртокот беше во канцеларијата на Федералната агенција за управување со вонредни состојби (ФЕМА), каде што го пофали нејзиниот одговор на ураганот Иан. Откако го заврши говорот, американскиот претседател сврте десно и тргна кон групата луѓе, игнорирајќи ги повиците на претставниците на ФЕМА.

На видеото објавено на Твитер, Бајден може да се види како се заблагодарува, а потоа оди кон луѓето. Во тој момент се слуша како претставничката на ФЕМА вели „Господине претседателе“, но тој ја игнорира. Потоа оди да се ракува со луѓето присутни во канцеларијата на ФЕМА, а персоналот на американската тајна служба брзо го следи.

Би можело да ве интересира

Бајден го однесе Макрон на сладолед

Макрон оди кај Бајден со јасни барањa: „Ако не ги исполни, Европа се соочува со тежок избор“

Макрон патува за Вашингтон, со Бајден ќе разговараат за Украина и трговските односи

ВИДЕО: Жени од Русија организираа погреб на Бајден

Додик: Бајден провоцира

А1он

Бајден го честиташе Денот на државноста на БиХ: Со нетрпение очекувам да го зајакнеме пријателството

А1он