(ВИДЕО) Најмалку тројца загинаа во несреќен случај во Фиренца

Од:

Во несреќа што се случи во супермаркет во изградба во Фиренца, загинаа тројца работници, а три лица се водат за исчезнати. Уште три лица се извлечени живи од под урнатините и веднаш се пренесени во болница.

Немилиот настан се случил денеска околу 9 часот, а според првите информации до трагедијата дошло кога бетонската греда која го потпирала подот се урнала и паднала врз работниците.

Во моментот на несреќата работниците работеле на монтажа на монтажни објекти.

На местото на настанот пристигнале неколку противпожарни единици, како и екипи на полицијата и брзата помош.

Жителите падот на бетонската греда го опишаа како „бомба“.

Би можело да ве интересира

Бројот на жртвите од експлозијата во хидроцентралата крај Болоња се зголеми на седум

Девојче од Србија е дрогирано и силувано во Рим

Еден од македонските туристи повредени во сообраќајката во Италија ќе биде опериран, другите се пуштени дома

Александар Тодески

(ВИДЕО) Трагедија во Италија: Возачот на автобусот починал, а 12 македонски туристи се повредени

Орце Костов

Дупка длабока 10 метра прголта автомобили во Рим

Италијанската полиција уапси 55 мафијаши