ВИДЕО: Хеликоптер се урна во реката Хадсон, пилотот се спаси

Хеликоптер се урна во реката Хадсон, а пилотот без сериозни повреди од делумно потопеното летало успеа да стигне до копно.

Противпожарната служба на Њујорк соопшти дека само пилотот бил во хеликоптерот кој се урна во вода во близина на 30-та улица.

Портпаролот на хелидромот изјави дека пилотот извршил принудно слетување и дека освен него, немало други патници во авионот.

Би можело да ве интересира

Трамп: Имаме позитивна кореспонденција со Северна Кореја

Ана Ололовска

Иран и порача на Америка дека го следи секое движење на нејзини бродови во Перискиот Залив

Ана Ололовска

Помпео: Велика Британија треба сама да ја осигура безбедноста на своите бродови

Ана Ололовска

Индија демантира дека премиерот Моди го замолил Трамп да посредува во конфликтот во Кашмир

Ана Ололовска

Трамп: Претседателот Си се однесува одговорно за ситуацијата во Хонг Конг

Ана Ололовска

Американската Влада воведува експресна процедура за депортација на мигрантите

Ана Ололовска