(ВИДЕО) Горат неколку станови во западен Лондон

Од:

Околу 125 пожарникари се борат со пожарот кој избувна во неколку станови во западен Лондон, јавува Sky News. 20 противпожарни возила излегоа на местото на несреќата, по пожарот што избувна на Елм Роуд, во предградието Вембли.

Лондонската противпожарна бригада соопшти дека гори дел од покривот на зградата. Околните згради превентивно се евакуирани, соопшти противпожарната бригада.

„На луѓето им е кажано да ја избегнуваат областа додека интервенираат екипите. Една од 32-метарските скали на бригадата се користи како водна кула за гаснење на пожарот. Полицијата примила осум повици за пожарот, а првиот дошол во 17.42 часот. Пожарникарите од Вембли Парк Ројал и Нортолт се на лице место“, соопштија од противпожарната служба.

Би можело да ве интересира

Пожар зафати куќа во неготинско Долни Дисан

(ВИДЕО) Тројца загинати во голем пожар во фабрика во Русија

Горан Наумовски

Пожарот кај Шибеник го гаснат повеќе од 50 пожарникари и „канадери“

Се запали воз во Белград

Горан Наумовски

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов

(ВИДЕО) Пожар во охридската кафеана „Беко“

Горан Наумовски