ВИДЕО: Брутално убиено 12-годишно девојче во Пaриз, телото пронајдено во куфер

Од:

Во Париз е убиено 12-годишно девојче. Нејзиното тело е пронајдено во куфер во ноќта петокот кон саботата. Лицето и било залепено со селотејп и исеченици исеченици на вратот. Француските медиуми пренесуваат дека се приведени шест лица се приведени, додаваат, но зе некои од нив не се знае точно каква е им поврзаноста со убиството.

Таткото се загрижил откако таа не се вратила дома од училиште во петокот и сам започнал потрага, мајката го пријавила исчезнувањето во локалната полициска станица.

На снимките таткото го видел тодевојче како и помага на непозната жена да носи куфер до автомобилот, а подоцна во тој куфер било пронајдено телото. Судејќи според видеата, жената побарала помош од девојката поради тешкиот куфер.

Според BFMTV, меѓу шестмината приведени се и мажот кој го открил куферот со телото и жената која се гледа на видеото. Полицијата смета дека човекот кој го пронашол куферот на улица нема никаква врска со убиството.

Би можело да ве интересира

Партијата на Ле Пен освои три милиони гласови повеќе од победниците на изборите

Атал останува премиер на Франција

Горан Наумовски

Што ќе се случува во Франција: нова влада или криза

Катерина Ѓуровски

Макрон „ќе ја почитува одлуката на француските гласачи“

Катерина Ѓуровски

Макрон ја турна земјата кон неизвесност и нестабилност обвини лидерот на француската крајна десница

ВИДЕО: Драматичен пресврт на изборите во Франција покажуваат излезните анкети

Катерина Ѓуровски