ВИДЕО: Автомобил влета во ресторан во Вирџинија, најмалку 14 повредени

Од:

Најмалку 14 лица се повредени откако автобус удрил во паб во Арлингтон, Вирџинија, предизвикувајќи пожар во објектот, соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

Осум лица се префрлени во болници, четворица од нив тешко повредени, а на шест лица им била укажана помош на местото на настанот и се пуштени дома, соопшти полицискиот оддел на округот Арлингтон.

Несреќата се случила во ирскиот паб и ресторан Four Courts кој се наоѓа на прометен булевар, соопшти полицијата.Истрагата за несреќата е во тек.

Би можело да ве интересира

Поморски маневри на Јужна Кореја и САД по серијата севернокорејски балистички проби

Ана Ололовска

САД не ја менуваат политиката на санкции кон Венецуела без конструктивни чекори од Мадуро

Ана Ололовска

Германија им приговара на САД за високите цени на гасот

Ана Ололовска

Распореден најновиот американски носач на авиони „Ју-Ес-Ес Џералд Форд“

А1он

Полска бара од САД да ја вклучат во заедничката програма за нуклеарно оружје

А1он

Американскиот секретар за одбрана: Го предупредив Шојгу за нуклеарно оружје

Ана Ололовска