ВИДЕО: Авион на Рајанер во борба со невремето, не успеа да слета

Од:

Невремето Сиаран што ја зафати Европа однесе најмалку седум животи и предизвика сообраќаен хаос, затворајќи ги аеродромите и одложувајќи многу летови.

На Твитер се појави видео на кое се гледа авионот на ирскиот авиопревозник Рајанер, кој непосредно пред слетувањето на аеродромот во Манчестер, поради силните ветрови, сепак го одложи слетувањето и продолжи понатаму.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Снег ја зафати Србија: Се очекува да наврне до 20 сантиметри, завеан е и автопатот Милош Велики

А1он

Утре и в недела на планинските превои возете внимателно, со зимска опрема и доволно гориво, апелира ЦУК

А1он

Најмалку четири лица загинаа во невремето во САД, илјадници луѓе без струја

Горан Наумовски

ЦУК: Од силен ветар паднати и оштетени кровови, фасади, дрвја, оштетени автомобили, пожари

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Објавени сателитски снимки од движењето на бурата над Европа

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Силната бура што ја погоди Европа однесе жртви од Холандија до Италија

Катерина Ѓуровски