(ВИДЕО) Авион излета од пистата и удри во автомобил, има повредени

Од:

Експерименталниот „Lancair IV-P Propjet“ (N751HP) претрпе голема штета откако се излизга од пистата и удри во автомобил на аеродром во Тексас.

Во оваа несреќа се повредени три лица – две од авионот и едно од патничкото возило.

Изворите велат дека авионот имал проблеми со притисокот набргу откако достигнал 7.620 метри.

Би можело да ве интересира

Малезија бара нова истрага за исчезнатиот МХ-370

А1он

(ВИДЕО) Невин Американец е ослободен после 30 години затвор

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

САД го блокираа соопштението во кое се обвинува Израел за смртта на повеќе од 100 убиени Палестинци

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Исчезна петгодишно девојче на Флорида, полицијата ја пронајде во мочуриште

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо