(ВИДЕО) Анонимуси до Путин и неговите соработници: Доаѓаме по вас

Од:

Хакерскиот колектив Анонимуси објави видео порака наменета за рускиот претседател Владимир Путин и неговите „кукли од Кремљ“.

Во видеото објавено на Јутјуб каналот на Анонимус, се наведува дека се вратиле бидејќи се потребни.

„Луѓето веќе нема мирно да набљудуваат додека им ги одземате правата, парите и животите. Нема да ви дозволиме повеќе да ја уништувате нашата планета, нема да прифатиме да ја труете нашата вода, храна и воздухот кој го дишеме. Чекавме да се променат работите, но дојдовме до заклучок дека под сегашниот систем нема да дојде до промени“, се вели во видеото кое трае околу две минути.

Би можело да ве интересира

Мекгрегор: Русија нема да престане до целосен пораз на Украина

Предраг Петровиќ

Имотот на украинските олигарси на Крим вреди милијарди

Американски волонтер загина во Бахмут

Русите во 2022 година купиле над 50 тони златни прачки

Горан Наумовски

Кремљ: Не е точно дека шефот на ЦИА ни понудил таен мировен договор

Ана Ололовска

Захарова: ЕУ тоне во рецесија, а Украина ја влече на дното

Ана Ололовска