anonimusi

Регион

Анонимуси: Хакиравме доверливи документи на српската влада

А1он
Хакерската група „Анонимуси“ објави дека „протекле десетици доверливи документи од Владата на Србија“. Во својата објава на Твитер напишаа: „Се уште не завршивме со тебе,
Свет

(ВИДЕО) Анонимуси до Путин и неговите соработници: Доаѓаме по вас

А1он
Хакерскиот колектив Анонимуси објави видео порака наменета за рускиот претседател Владимир Путин и неговите „кукли од Кремљ“. Во видеото објавено на Јутјуб каналот на Анонимус,
Свет

Анонимуси ја хакираа руската федерална агенција и објавија 360.000 датотеки

А1он
Најпознатата хакерска група Анонимуси ја хакираше Роскомнадзор, руската федерална агенција одговорна за следење и цензура на медиумите и објави 360.000 датотеки, соопшти групата на својот
Свет

ВИДЕО: Анонимусите тврдат дека хакирале руски телевизиски станици

А1он
Хакерскиот колектив „Анонимуси“ тврди дека ги хакирал преносите на руски државни телевизии, притоа емитувајќи снимки од руските воени дејствија во Украина и упатувајќи повици до
Свет

„Анонимуси“ со закани до Велика Британија: Пуштете го Асанж или ќе платите

А1он
Хакери од меѓународната организација „Анонимуси“ се заканија на „британската Влада и нејзината кохорта (соработници, пријатели) ширум светот“ да го пуштат на слобода основачот на Викиликс
Свет

Анонимуси ја нападнаа интернет страницата на шпанскиот Уставен суд

А1он
Меѓународната хакерска група Анонимуси ја нападна интернет страницата на шпанскиот Уставен суд. Нападот почнал непосредно пред почетокот на вонредната седница на шпанската Влада посветена на
Свет

(ВИДЕО) Анонимуси: НАСА наскоро ќе објави за постоење на вонземјани

А1он
Познатата хакерска мрежа Анонимуси на службената страница постави видео во кое најавуваат дека НАСА наскоро ќе објави дека постои интелегентен вонземски живот. За да се