(ВИДЕО) 84-годишен Американец до смрт ја претепа сопругата откако се скарале за мачката

Од:

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната мачка. Бартон Селтман е уапсен во вторникот откако полицијата ја пронашла неговата сопруга Маргарет Селтман (85) мртва, јавува NBC News.

“Двојката се расправаше за пари за ветеринарната нега на нивната мачка и во еден момент конфликтот пламнал. Доказите пронајдени на местото на настанот покажуваат дека жртвата била повеќекратно удирана во главата додека лежела на подот во кујната”, соопшти полицијата.

Властите велат дека Селтман сам ги повикал по инцидентот. Кога пристигнале, полицајците нашле маж на задниот трем со крв на рацете, лицето и облеката. Селтман првично рече дека некој ја претепал неговата сопруга, за подоцна да признае дека ја нападнал откако таа грабнала нож и му се заканила дека ќе го убие.

Селтман на полицијата и рекол дека грабнал стол и со него ја турнал сопругата, која потоа паднала и ја удрила главата на подот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Американец до смрт ја претепал 5-годишната ќерка, телото го чувал во торба

(ВИДЕО) Иран ги трие рацете; Хутите ја запленија американската „жолта направа“

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов

Девојче исчезна во Тексас на пат кон училиште, нејзиното тело е пронајдено во река

Убиен актер: Претепан до смрт во Истанбул

Горан Наумовски

Во САД: Малолетник со пиштол уби крадец