Вицепремиерот на Унгарија обвинет за палгијат на докторската теза

Од:

Унгарскиот вицепремиер Жолт Шемјен е обвинет за плагијат на докторската теза.

„Универзитетот „Етвеш Лоранд“ откри сличности меѓу тезата на Шемјен од социологија во 1992 година и тезата на неговиот ментор“, изјави деканот Каталин Таус.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Страотна несреќа на рели во Унгарија: Најмалку четворица мртви

Катерина Ѓуровски

Испливаа детали за скандалот кој ја принуди унгарската преседателка на оставка

Катерина Ѓуровски

По претседателката Новак, оставка поднесе и унгарска пратеничка

А1он

Сијарто: Унгарија не сака руски имот, тоа е наследство на комунизмот

Орбан: ЕУ ни се заканува со Армагедон

ЕУ подготвува казна за Унгарија