Уште четири бродови со житарици ја напуштија Украина

Од:

Уште четири бродови натоварени со житарици испловија од Украина, соопшти турското Министерство за одбрана.

dobivaj vesti na viber

Испораките на житарици од украински пристаништа продолжуваат според плановите, додаваат оттаму, пренесува Анадолија.

Министерството на Твитер појаснува дека утрово уште четири бродови тргнале од пристаништата Одеса и Черноморск, натоварени со сончогледова сачма, сончогледово масло и пченка.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Да избегне конфликти, Грузија на руските граѓаните ќе им овозможи да ја преминат границата и пешки

А1он

Песков: Оштетувањата на гасоводите „Северен тек “ можеби биле предизвикани од саботажа

А1он

Казахстанскиот претседател вети заштита на Русите кои бегаат од мобилизацијата

А1он

Се појави Моцарт, пандан на озлогласениот Вагнер: И двете групи се именувани по композитори, но други сличности нема

А1он

Медведев: Русија има потполно право да употреби нуклеарно оружје

Катерина Павлова-Николовска

Последен ден од референдумите на окупираните украински територии