Тројца мажи и жена мачеле девојката со часови, ја врзале и ја фрлиле во река во Долна Саксонија

Од:

Обид за убиство се случил во Долна Саксонија, Германија, кога тројца мажи и една жена со часови мачеле 17-годишна девојка пред да ја фрлат во реката Емс. Измачената девојка го преживеала малтретирањето.

Магазинот „Феникс“ пишува дека насилниците се во притвор, а девојката ги познавала од претходно.

– Злосторството е многу грозоморно и сурово. Мотивот засега е непознат. Девојката имала голема среќа што го преживеала ова злосторство, изјавил Александар Ретемајер од јавното обвинителство во Оснабрик.

На крајот била фрлена во несвест и врзана во студената река Емс, рече Ретемајер и додаде дека температурата на реката таа ноќ била 12 степени.

Од малтретирањето девојчето се здобило со повреди опасни по живот, а најверојатно се разбудила од несвест во студената вода и успеала да дојде до брегот. Се довлечкала до својата куќа, заѕвонила и се струполила на прагот.

Откако била пренесена во болница, нејзиниот живот повеќе не е во животна опасност.

Истрагата е во тек, а полицијата се уште не соопштува детали за идентитетот на напаѓачот, пишува магазинот „Феникс“

Би можело да ве интересира

Момче од Штип со нож во рака ѝ барал пари и накит на својата баба

Горан Наумовски

Во Аеродром жена истепала познаничка

Прилепчанец истепал познаник, го врзал, му одзел пари и заминал

Двајца возачи во Скопје се скарале, едниот извадил пиштол и испукал 10 куршуми во воздух

Момче од Белград и се заканувало на мајка му дека ќе ја убие додека таа во раце држела дете

Внук си го истепал дедото и неговата невенчана сопруга