Трамп: Мојата посета на Лондон беше најинтересен настан за кралицата во последниве 25 години

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата неодамнешна посета на Лондон претставувала најинтересен настан за британската кралица Елизабета Втора во изминативе 25 години, објави лондонскиот весник „Мирор“.

– Имаме одличен однос, се смеевме и се забавуваме. Нејзините луѓе велат дека не се забавувала толку во изминативе 25 години. Тогаш ме критикуваа затоа што рекоа дека премногу се забавуваме, изјави Трамп во гостување во емисијата „Фокс и пријателите“ на телевизијата Фокс.

„Мирор“ посочува дека во изминативе 25 години кралицата Елизабета одбележа златен и дијамантски јубилеј, ги прослави свадбите на своите внуци и раѓањата на правнуците, посети многу држави и се сретна со голем број лидери, но, како што нагласува, според Трамп, таа никогаш не се забавувала како за време на неговата посета.

Би можело да ве интересира

Иран ја предупреди Велика Британија

Иран ја извести Русија кога ќе биде ослободен екипажот на запленетиот танкер

Хамонд: Ќе поднесам сам оставка, не сакам Џонсон да ме отпушти

Полицијата на Масачусетс ги замоли жителите да се воздржат од криминал додека не помине топлотниот бран

Олдрин: Луѓето да се вратат на Месечината и да одат на Марс

Најмалку шест лица починале поради горештините во САД