Трамп: Ќе биде тешко да се дојде до Врховниот суд и да се докаже измамата

Од:

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека за него можеби ќе биде тешко да ги изнесе обвинувањата пред Врховниот суд за изборна измама за време на претседателските избори на 3 ноември.

Тој изрази сомнеж во својата правна стратегија, а се помали се и надежите дека ќе може да да направи пресврт во изборниот резултат, јавија британските медиуми.

-Проблемот е во тоа што е тешко да се стигне до Врховниот суд, рече Трамп денеска во телефонско интервју за Фокс њуз.

Трамп додаде дека ќе продолжи да се бори против резултатите од изборите, на кои за претседател беше избран демократскиот кандидат Џо Бајден.

-Мојот ум нема да го смени ставот во следните шест месеци, додаде Трамп.

Би можело да ве интересира

Сторми Даниелс го поздрави обвинението со шампањ: „Ми олесна, ви благодарам на сите за љубовта и поддршката“

Горан Наумовски

Трамп е обвинет за поткуп на порно актерка

Американски суд: Пенс мора да сведочи за неговите разговори со Трамп

Ана Ололовска

Трамп: Ќе ја завршам војната во Украина за 24 часа

Горан Наумовски

Трамп: Ако победам на претседателските избори Америка повторно ќе биде слободна земја

Горан Наумовски

Трамп: Јас сум најневиниот човек во историјата на Америка

Горан Наумовски