Трамп бара Бајден да помине тест за дрога пред нивниот ТВ-дуел

Од:

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп побара Џозеф Бајден, актуелниот шеф на Белата куќа, да биде подложен на допинг тест пред нивниот телевизиски дуел, објави „Дејли Мејл“.

Трамп даде предлози дека Бајден се дрогирал за време на обраќањето за состојбата на нацијата, зад говорницата во Конгресот на 7 март оваа година.

Трамп тврди дека Бајден бил „невообичаено енергичен“ за време на неговото обраќање до нацијата. Говорејќи на партискиот митинг во Сент Пол (Минесота), Трамп им рече на своите поддржувачи дека ќе инсистира Бајден да биде тестиран за дрога пред нивната дебата.

„Само сакам да дебатирам за овој човек, но знаете дека ќе побарам да биде тестиран за дрога“, рече Трамп.

Би можело да ве интересира

Трамп: Зеленски е трговец, секогаш кога доаѓа во САД, тој си заминува со 60 милијарди долари

Бајден ја продолжи националната вонредна состојба за Западен Балкан

Горан Наумовски

ВИДЕО: Бајден повторно се „изгуби“, залута во празно па им салутираше на Зеленски и Мелони

Бајден по пресудата: „Горд сум на мојот син“

На Европа и се заканува „Трамп моментот“: Зошто изборите во ЕУ се многу важни

А1он

Хамас објави дека го одобрува планот на Бајден за мир во Газа, Израел испрати преговарачи

Катерина Ѓуровски