Сопственик на ресторан во САД си го отпуштил синот поради хомофобија и расизам

Од:

Сопственик на ресторан во Детроит, САД, отпуштил келнер поради несоодветна објава и навредливи коментари кон хомосексуална двојка на Инстаграм. Инаку, келнерот бил син на сопственикот.

Тој ги снимил познатиот шминкер Шејн Стар и неговото момче, кои биле гости во ресторанот, а потоа, без нивна дозвола ги објавил на својот профил со коментар дека Стар изгледа како вампир, а неговото момче е „уште погрд“ затоа што е Афроамериканец.

Видеото кусо потоа било отстрането, ама Стар го реобјавил на Фејсбук, заради поплака до ресторанот, што резултирало со отпуштање на келнерот.

Би можело да ве интересира

Сондленд: Администрацијата ја услови посетата на Зеленски со истрага за синот на Бајден

Ана Ололовска

Почина конгресменот Илајџа Камингс

Ана Ололовска

САД воведоа царини за европски производи

Ана Ололовска

Затворот Рајкерс властите на Њујорк ќе го заменат со четири помали

Ана Ололовска

Од администрацијата на Трамп си заминува и министерот за енергетика Рик Пери

Ана Ололовска

Ердоган до Трамп: Ќе бидат спасени повеќе животи кога ќе го победиме тероризмот

Ана Ололовска