Снежна лавина во Италија затрупа двајца планинари

Од:

Во снежна лавина во Италија, на Алпите, во близина на границата со Швајцарија, загинале двајца планинари.

Лавината се случила на надморска височина од околу 2200 метри, во областа Пиемонт во Италија.

Еден од планинарите бил исфрлен во планинско езеро на една од падините, додека пак другото тело било пронајдено длабоко затрупано во снег.

Би можело да ве интересира

Драма во Палермо: Tатко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата

Америка: Скијачи загинаа во лавина на планината Лон Пик во Јута

(ВИДЕО) Карабињерите запленија 2.700 килограми кокаин, скриен во керамички банани

Пет работници загинаа во Палермо

(ВИДЕО) Триесетина повредени во несреќа на пристаниште во Италија

Горан Наумовски

Бројот на жртвите од експлозијата во хидроцентралата крај Болоња се зголеми на седум