Снегот виновник за откажани десетици летови од Амстердам

Од:

Десетина летови од аеродромот Шипхол во Амстердам денеска се откажани поради снегот што се очекува попладне во Холандија, соопшти управата на аеродромот.

На веб-страницата на аеродромот Шипхол беше објавено дека се откажуваат речиси 150 влезни и појдовни летови, пренесува Ројтерс.

Холандската авиокомпанија KLM, главниот корисник на аеродромот Шипхол, потврди за холандската новинска агенција АНП дека откажала 65 европски летови закажани за денеска попладне и вечер.

Би можело да ве интересира

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

На Алјаска падна повеќе од 2,6 метри снег, се урнаа покриви на згради

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово, Плетвар и Ѓавато

Студен бран во Македонија и дел од регионот

А1он

(ВИДЕО) Полицајци помагаат на старица да помине замрзната улица во Белград

А1он

(ВИДЕО) Снег ја зафати Србија: Се очекува да наврне до 20 сантиметри, завеан е и автопатот Милош Велики

А1он