Силна експлозија во Хјустон, едно лице повредено

Од:

Најмалку едно лице е повредено во експлозија што се случи рано утрово во северозападен Хјустон, во американската држава Тексас, соопшти полицијата.

Експлозијата се случила во 4 часот и 25 минути, а се слушнала и на неколку километри оддалеченост. Жителите пријавиле скршени прозорци на една зграда.

Локалните медиуми јавија дека најмалку едно лице е повредено.

Причината за експлозијата не е позната. Полицијата ги блокираше улиците во околината.

По експлозијата избувна пожар, поради што пожарникарите побараа од новинарските екипи да се повлечат.

Би можело да ве интересира

Си го застрелала внукот сакајќи да направи „селфи“

Ана Ололовска

Повеќе универзитети во САД ги враќаат своите студенти од Италија поради коронавирусот

Ана Ололовска

Пенс назначи национален координатор за борба со коронавирусот

Ана Ололовска

САД: Потврден прв случај на заболен од новиот коронавирус од „непознато“ потекло

Ана Ололовска

Авион принудно слета поради запалување на батерија на мобилен телефон

А1он

Трамп: Ризикот од ширење на новиот коронавирус во САД останува низок

Ана Ололовска