Седиштето на мировната мисија на ОН во Либан погодено со ракета

Од:

Седиштето на мировната мисија на ОН во јужен Либан беше погодено од ракета.

Во соопштението на УНИФИЛ се вели: „Нашето седиште во Накура беше погодено со ракета и работиме да провериме од каде.

„Нашите мировници во тоа време не беа во засолништа. За среќа, никој не беше повреден, се вели во објавата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Неухранетоста и болестите ќе доведат до „експлозија на смртност“ кај децата во Газа

Командант на Хезболах меѓу 10-те жртви на израелскиот напад во Либан

Во израелските напади врз Либан загинаа 11 цивили, меѓу кои шест деца

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во израелскиот напад на Либан загинаа 11 лица, меѓу кои шест деца

Обединетите нации нема да учествуваат во присилното раселување на Палестинците

Катерина Ѓуровски

Хезболах истрела најмалку 30 ракети од Либан кон северен Израел