Русија: Американски бомбардери откриени во близина на границата со Русија

Од:

Два американски бомбардери се откриени како се приближуваат до руската граница преку Балтичкото Море, тврди руското Министерство за одбрана.

Авионите се опишани како „стратешки бомбардери на американското воено воздухопловство“.

Би можело да ве интересира

Ликвидирани се киднаперите од истражниот затвор во Ростов на Дон

Заложничка драма во истражниот затвор во Ростовската област

Горан Наумовски

САД и Јужна Кореја загрижени за посетата на Путин на Северна Кореја

Истражување: 89 отсто од Русите би поддржале криминализација на семејното насилство

Руско-израелски новинар доби забрана за влез во Србија: „Ми дадоа документ дека сум безбедносен ризик“

A1on

„Во каса остана само банкнота од 100 долари“: Москва Тајмс тврди известува за недостиг на девизи во банките во Русијa

A1on