Ројтерс: Експлозијата кај Нијагарините водопади била резултат на невнимателно возење

Од:

Експлозијата на мостот Виножито што ги поврзува САД и Канада кај Нијагарините водопади најверојатно била предизвикана од невнимателно возење, јавува Ројтерс повикувајќи се на извори блиски до истрагата.

Претходно Федералното биро за истраги (ФБИ) објави дека инцидентот се истражува како обид за терористички напад.

Белата куќа соопшти дека претседателот Џо Бајден е информиран за инцидентот на граничниот мост и внимателно ја следи ситуацијата.

Би можело да ве интересира

Објавена нова проценка на САД: На Украина и се заканува катастрофа до пролет

ВИДЕО: Американец до смрт ја претепал 5-годишната ќерка, телото го чувал во торба

(ВИДЕО) Иран ги трие рацете; Хутите ја запленија американската „жолта направа“

Девојче исчезна во Тексас на пат кон училиште, нејзиното тело е пронајдено во река

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин