Путин: Секогаш чекор пред непријателот

Од:

Русија мора секогаш да биде чекор понапред од непријателот за да гарантира победа, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин, отворајќи состанок со раководството на компаниите од одбранбената индустрија.

„Би сакал да истакнам дека секогаш мора да бидеме чекор понапред од непријателот и тогаш победата ќе биде загарантирана“, рече тој, нагласувајќи дека тоа го знаат и самите учесници на состанокот, пренесе РИА Новости.

Путин рече дека тие секогаш се во контакт со руски момци кои се борат на првата линија без да се штедат себеси и да ги штитат руските интереси. Според Путин, „штом сме барем половина чекор понапред, тоа е тоа – ефикасноста се зголемува многу пати, едноставно многу пати“.

Би можело да ве интересира

Претседателката Сиљановска-Давкова на отворањето на Самитот за мир во Украина

Шолц: Русија во иднина ќе мора да учествува на конференција за Украина

Предраг Петровиќ

САД и Јужна Кореја загрижени за посетата на Путин на Северна Кореја

Мудрик: Ќе играм на Европското првенство, додека моето семејство дење и ноќе се соочува со руски проектили

Предраг Петровиќ

Путин најави нов мировен предлог

Русија ги претстави „змејовите“-новите фрлачи на пламен

Предраг Петровиќ