Пукање во Лас Вегас: Има мртви и ранети

Од:

Двајца бездомници се убиени, а тројца се ранети во пукање во Лас Вегас, а полицијата трага по осомничен, соопшти полицијата.

Наведено е дека тројцата ранети бездомници не претрпеле повреди опасни по живот, пренесе АП.

Како што е соопштено, пукањето се случило во близина на надвозникот на автопатот во североисточниот дел на Лас Вегас.

Престрелката доаѓа откако полицијата во Лос Анџелес во петокот објави дека трага по осомничениот за пукањето во кое загинаа тројца бездомници во одделни инциденти минатиот месец.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Американец до смрт ја претепал 5-годишната ќерка, телото го чувал во торба

(ВИДЕО) Иран ги трие рацете; Хутите ја запленија американската „жолта направа“

Девојче исчезна во Тексас на пат кон училиште, нејзиното тело е пронајдено во река

Во САД: Малолетник со пиштол уби крадец

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот

Лос Анџелес: Седум пожарникари повредени во експлозија на камион, двајца се во животна опасност