Првата дама на САД е позитивна на корона

Од:

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на корона вирусот и има благи симптоми, соопшти денеска Белата куќа.

dobivaj vesti na viber

Таа ќе престојува во приватна резиденција во Јужна Каролина, а ќе се врати во Вашингтон по два последователни негативни теста, објави Ројтерс.

Американскиот претседател Џо Бајден беше заразен со корона вирусот пред неколку недели.

Би можело да ве интересира

Бајден: Путин не се шегува за употребата на нуклеарно оружје во Украина

Ана Ололовска

Бајден предупредува на можност за нуклеарна апокалипса

Ана Ололовска

Бајден ја промени политиката за марихуаната, амнестија за сите претходни прекршоци

Ана Ололовска

Гардијан: Бајден не ја исклучува можноста за средба со Путин на самиот Г-20 на Бали

Ана Ололовска

Рејтингот на Бајден трет месец по ред има нагорен тренд, стигна до 44 отсто

А1он

Анкета: Рејтингот на Бајден забележа уште еден пад

Горан Наумовски