Пет лица загинаа во пожар во индиска фабрика за парфеми, девет се водат како исчезнати

Од:

Полицијата во индиската држава Химачал Прадеш пронашла четири неидентификувани тела, со што бројот на жртвите од пожарот што ја уништи фабриката за парфеми во индустриската област Бади во Солан се искачи на пет.

Повеќе од 30 лица се повредени во пожарот, а девет лица се уште се водат како исчезнати, пишува Hindustan Times.

„Пронајдените тела се јагленосани до непрепознатливост. Во фабриката за парфеми имаше 85 работници кога избувна пожарот“, изјави генералниот директор на полицијата Сањаи Кунду.

Би можело да ве интересира

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган, пожарната и НП апелираат за помош од државните институции

Жена со здравствени проблеми нападнала негувателка, а потоа предизвикала пожар и починала

А1он

Не се излезени записниците за пожарот во Универзална: Надзорот најави можна промена на металната конструкција

Орце Костов

Голем пожар кај Нови Сад: Гори голем дел од населбата „Бангладеш“

Герасимовски: Во Универзалната сала немало никој за време на пожарот, апелирам да не се шират шпекулации

Александар Тодески

Ваков објект во Бугарија изгорел за седум минути, среќа што нема жртви, вели поранешниот директорот на Универзална сала