Орбан до Трамп: Продолжете да се борите, господине претседателе! Ние сме со вас

Од:

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска на Твитер објави порака за поддршка на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Тој го повика да „продолжи да се бори“ откако Трамп беше обвинет за тајни плаќања за време на претседателската кампања во 2016 година.

„Продолжете да се борите, господине претседателе! Ние сме со вас“, напиша Орбан на својот Твитер профил.

Да потсетиме дека Трамп во минатото го опиша Орбан како „силен лидер“ кој „ја сака својата земја“ и ги пофали неговите напори да ја потисне „илегалната емиграција“.

Би можело да ве интересира

Трамп нема пари да си ја плати целосната кауција по пресудата за измама

Горан Наумовски

Судијата во случајот „Трамп“ добил писмо во кое имало непозната прашкаста материја

Трамп: Луѓето не ја сакаат Ники Хејли, знаат дека таа не може да го победи Бајден

Трамп ја освои Јужна Каролина, убедливо ја совлада Ники Хејли

Трамп: Поради обвиненијата против мене, имам поголема поддршка од Афроамериканците

Горан Наумовски

Казна од 454 милиони долари, Трамп мора да плати огромна сума за финансиска измама